فنی حرفه ای
نوامبر 19, 2017
موزائیک کاشی و سرامیک

 

اطلاعیه

بدین وسیله به اطلاع می رساند هیچ مدرک رسمی از سوی سازمان فنی و حرفه ای کشور تحت استاندارد نقاشی موزائیک ضادر نشده است و آموزشگاه سپید رنگ اولین آموزشگاه ازاد با مجوز از سازمان فنی و حرفه ای کشور است که مهارت"موزائیک کاشی و سرامیک "را برگزار می نماید.

 اولین ازمون پایان دوره آن اردیبهشت ماه سال 1396 زیر نظر سازمان مرکزی در دو مرحله تئوری و ازمون عملی برگزار خواهد گردید.و اولین مدرک رسمی دارای استاندارد بین المللی از طرف سازمان فنی و حرفه ای برای کاراموزان آموزشگاه سپید رنگ صادر می گردد.

لازم به یاداوری است که این مدرک ارزش بین المللی داشته و معتبر است . تمامی گواهینامه هایی که به عنوان نقاشی موزاییک در سطح جامعه صادر گردیده ربطی به سازمان فنی و حرفه ای کشور ندارد.

 

 

موزائیک کاشی و سزامیک با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای

 

 خبر جدید جدید:

(گواهینامه معتبر فنی و حرفه ای)

پیرو اطلاع رسانی های قبلی ،از هنرجویانیکه که درخواست دریافت گواهینامه فنی حرفه ای (که دارای استاندارد بین المللی است)را دارند ،خواهشمند است با همراه داشتن یک قطعه عکس و گپی کارت ملی و هزینه آزمون به آموزشگاه مراجعه نمایند.

"آغاز اولین دوره آموزش موزائیک کاشی و سرامیک (نقاشی موزاییک) با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای"

اولین دوره آموزش نقاشی موزاییک با سیستم آموزشی فنی و حرفه ای به زودی آغاز می گردد.این دوره شامل دو ترم مقدماتی و پیشرفته می باشد.

سه شنبه : 14 دی ماه 1395

ساعت : 1:30- 9:30 صبح

مکان: آموزشگاه سپید رنگ

مربی: مریم دلیلی

با توجه به اینکه اولین ازمون فنی و حرفه ای در این حرفه ،اردیبهشت سال 1396 برگزار می گردد لذا از علاقمندان به شرکت در این دوره دعوت می گردد حداکثر تا 10 بهمن95 ماه با همراه داشتن دو قطعه عکس و گپی کارت ملی به اموزشگاه سپیدرنگ یا سپند هنر مراجعه نمایند تا بتوانند در کلاس جدیدی که روزهای سه شنبه بعد از ظهر تشکیل می شود استفاده نمایند.

استاندارد فنی و حرفه ای مهارت "موزائیک کاشی و سرامیک":

بالاخره پس از تلاش مداوم اساتید موسسه فرهنگی و هنری سپند هنر ،استاندارد حرفه نقاشی موزاییک به نام موزاییک کاشی و سرامیک با شماره استاندارد 1-005-77-7314 تاریخ تدوین 94/8/1 گروه شغلی صنایع دستی (چوب،فلز،سفال،چرم،سنگ)به ثبت سازمان فنی و حرفه ای کشور رسید .خانم مریم دلیلی در راستای ثبت استاندارد بین المللی رشته نقاشی موزاییک اقدام به تاسیس آموزشگاه تخصصی نقاشی موزاییک (کاشی شکسته)نموده است.خوشبختانه در آذر ماه سال 1395 موفق به دریافت پروانه اموزشگاه به نام"سپید رنگ" گردیده که در غرب تهران افتتاح می گردد.لازم به ذکر است این آموزشگاه اولین آموزشگاه رسمی دارای مجوز فنی و حرفه ای در ایران بوده که آزمونهای جامع این رشته رابرگزار می نماید.از این پس علاقمندان به این رشنه می توانند با طی دوره اموزشی استاندارد و شرکت در ازمونهای سازمان فنی و حرفه ای کشور موفق به دریافت مدرک معتبر بین المللی گردند.

گروه شغلی صنایع دستی(چوب،فلز،سفال)

کد ملی آموزش شغل :    1-005-77-7314

نام استاندارد آموزش شغل  :  

موزاييك كاشي و سراميك 

شرح استاندارد آموزش شغل  :

موزاييك كاشي و سراميك از مشاغل صنايع دستي مي باشد و شامل شايسـتگي هـاي انتخـاب مـواد مصـرفي از جملـهكاشي ،سراميك،شيشه رنگي،آينه،سنگ و صدف، فرم و رنگ شناسي و دسته بندي مواد، بكارگيري ابـزار كاشـي كـاري،برش كاشي ،سراميك،شيشه رنگي و اينه، انتخاب زمينه كار و انتقال طرح،  انتخاب طرح يا الگو، اجراي موزاييك كاشـيوسراميك با طرحهاي ساده، اجراي موزاييك كاشي و سراميك با طرحهاي پيشرفته، بندكشي و درزگيري مي باشـد و بـامشاغل هنري صنايع دستي و معرق كاران كاشي و سراميك در ارتباط مي باشد. 

 

اموزشگاه فنی حرفه ای ازاد:

واحد آموزشی غیر دولتی است که با مجوز سازمان آموزشی فنی و حرفه ای کشور نسبت به ادامه اموزش های فنی و حرفه ای مطابق با استانداردهای سازمان با اخذ شهریه های مصوب اقدام می نمایند.

نوبت آموزشی:

صبح :            7:30  الی 12:30

بعد از ظهر :    13:30 الی 17:30

نوبت بندی اموزشی برای آموزشگاههای فنی و حرفه ای ازاد با توجه به شرایط و ضوابط ،ضمن هماهنگی با اداره کل به عهده آموزشگاه است.

شرایط قبولی مهارت آموز در آزمون و ارزشیابی :

1- کسب حداقل نمره 50 درصد در ازمون کتبی

2- کسب حداقل نمره 70 درصد در ازمون عملی

3- کسب حداقل معدل 70 درصد در آزمونهای عملی و کتبی با ضریب وزنی 25 % آزمون کتبی 75% ازمون عملی

مزایای گواهینامه مهارت:

 1- دارای اعتبار بین المللی

2- دارای اعتبار به منظور احراز صلاخیت حرفه ای در یخش های مختلف

3- احتساب ساعات اموزشی به عنوان سنوات تجربی

4- قابلیت تطبیق با برخی واحدهای درسی آموزش و پرورش به منظور کسب مدرک دیپلم در رشته های کاردانش

5- امکان برخورداری از تسهیلات خوداشتغالی و کارآفرینی نزد بانک ها بر اساس ضوابط مربوطه

6- اولویت در صدور پروانه کسب

نحوه پذیرش مهارت آموز:

ثبت نام در کلیه دوره های آموزشی مراکز فنی و حرفه ای به صورت الکترونیکی صورت می گیرد.و متقاضیان پس از انجام مراحل ثبت نام موفق به اخذ "برگ معرفی متقاضی به مراکز آموزشی فنی و حرفه ای آزاد"مربوطه خواهند شد،که این برگه حاوی شماره پرونده، مشخصات فرد ،مشخصات دوره اموزشی با زمان دقیق مراجعه فرد به محل برگزاری دوره و آدرس محل برگزاری دوره خواهد بود.

با توجه به ضرورت حضور مهارت آموزان مستعد و علاقمند در دوره های اموزشی ،کلیه متقاضیان (در صورت ثبت نام بیشتر از ظرفیت در هردوره)طبق زمانهای مشخص شده برای هر دوره آموزشی ابتدا در آزمون ورودی و مصاحبه حضوری شرکت نموده و پس از موفقیت در آن به عنوان مهارت آموز پذیرفته می شوند.

 

 

کتاب اموزش نقاشی موزائیک

 

 

 

 

    کتاب" آموزش نقاشی موزاییک "

تالیف: مریم دلیلی

انتشارات سپند هنر- برای تهیه کتاب با آموزشگاه سپند هنر هماهنگ فرمایید.

 

فیلمهای آموزشی "نقاشی موزاییک" را در سایت آپارات ملاحظه نمایید.

   مربی : مریم دلیلی

صفحه اصلی  |  طراحی نقاشی  |  نقاشی موزائیک   |  کنکور هنر  |  فنی حرفه ای  |  کیف و کفش چرمی،ویترای  |  آموزش پتینه دیوار  |  دیپلم مهارتی   |  تماس با ما
BJ